Chcete také poradit? Domluvte si schůzku

SOUTĚŽ UČŇŮ V SUŠICI 2019

11.06.2019

Ve dnech 16. a 17. května 2019 proběhly na náměstí Svobody v Sušici soutěže O putovní pohár SYSTHERM a O křišťálovou kouli SYSTHERM. Soutěží, které pořádá SOU Sušice a firma SYSTHERM je generálním partnerem, se zúčastnilo 35 škol a učilišť z celé České republiky, Slovenska a nově také z Německa.

V rámci doprovodného programu byla ve spolupráci s VOŠ a SPŠE Plzeň představena virtuální realita, díky níž si návštěvníci si mohli za použití 3D brýlí vyzkoušet sestavit virtuální výměníkovou stanici. SOU Sušice zde veřejnosti umožnilo vyzkoušet si trenažér virtuálního svařování. Ve skleněném kontejneru se na 3D tiskárnách tiskly komponenty, které soutěžící použili přímo k montáži.

11. ročník O putovní pohár SYSTHERM vyhrála SOU Sušice, ve 3. ročníku soutěže O křišťálovou kouli SYSTHERM zvítězilo družstvo vytvořené elektrikářem ze SŠS z Jihlavy a instalatérem ze ISŠTE v Sokolově.

Slavnostního předávání cen v kinosále se zúčastnili zástupci významných organizací, například Ing. Jan Klas z Českého svazu zaměstnavatelů v energetice, Mgr. Tomáš Drápela z Teplárenského sdružení ČR, či Mgr. Ivana Bartošová, náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu a JUDr. Jaroslava Havlíčková MBA, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu.

 

 

 

 

»zpět do archivu novinek

Odběr novinek