Chcete také poradit? Domluvte si schůzku

Soutěže učňů v Sušici

21.05.2018

Ve dnech 10. a 11. května 2018 proběhly na náměstí Svobody v Sušici soutěže O putovní pohár SYSTHERM a O křišťálovou kouli SYSTHERM. Soutěží, které pořádá SOU Sušice a firma SYSTHERM je generálním sponzorem, se zúčastnilo 18 škol a učilišť z celé České republiky a ze Slovenska.

Letošní ročník soutěží byl rozšířen o doprovodný program. Ve spolupráci s VOŠ a SPŠE Plzeň byla představena virtuální realita, návštěvníci si mohli za použití 3D brýlí vyzkoušet sestavit virtuální výměníkovou stanici. Ve skleněném kontejneru se na 3D tiskárnách tiskly komponenty, které soutěžící použili přímo k montáži.

10. ročník O putovní pohár SYSTHERM vyhrála SOŠ stavební a SOU stavební Kolín, ve 2. ročníku soutěže O křišťálovou kouli SYSTHERM zvítězilo družstvo vytvořené elektrikářem ze SOU stavební Opava a instalatérem ze SOŠ stavební Třebíč.

Slavnostního předávání cen v kinosále se zúčastnili zástupci významných organizací, jmenovitě Ing. Jan Klas a Ing. Štěpán Harašta z Českého svazu zaměstnavatelů v energetice, Mgr. Petr Husník z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a radní Plzeňského kraje Ing. Milena Stárková.

Blahopřejeme!

»zpět do archivu novinek

Odběr novinek