Chcete také poradit? Domluvte si schůzku

Průmyslové snímatelné izolace

Izolační systém pro dálkové vytápění vychází z požadavku platné vyhlášky č. 193/2007 Sb., § 5.

Izolace se používají zejména v energetice, teplárenství, kotelnách, výměníkových stanicích a všude tam, jde jsou rozváděna teplonostná média a je žádoucí zabránit tepelným ztrátám.

Unikátnost systému jsou okamžité a prokazatelné úspory. Izolováním předávací stanice se také snižují náklady na zajištění hygienické výměny vzduchu v místnosti, kde je předávací stanice umístěna. Dle zvoleného rozsahu izolování je nutné zajistit dostatečné větrání. Teplota místnosti nesmí překročit 40 °C.

Poskytují ochranu osob před popálením ve smyslu ČSN 070620 čl. 413 (maximální teplota povrchu izolace nepřesahuje teplotu okolí o více než 25 °C). Splněním požadavků výše uvedené normy navíc zvyšuje bezpečnost práce teplených zařízení.

V naší nabídce naleznete 2 typy průmyslových snímatelných izolací.

DH BOX

  • použití pro vytápění až do 156 °C

Snímatelná tepelná izolace DH BOX je speciálně vyvinutý systém, který se skládá z tvarovaných pouzder, které jsou vhodné pro izolaci komponentů předávacích stanic a potrubních rozvodů. Díky tomuto unikátnímu systému lze izolovat i části, které se běžně neizolují a dochází u nich k únikům tepla, jako např. filtry a ventily.
Jednotlivá pouzdra jsou vyrobena ze dvou stejných polovin, které se navzájem spojí pomocí spony nebo kovového pásku.

 FLEXIZOL

  • použití pro vytápění až do 500 °C

    Snímatelná tepelná izolace FLEXIZOL je speciálně vyvinutý izolační program, kde je každá izolace šitá na míru pro daný komponent k izolaci parních potrubí.

    Izolace FLEXIZOL je se silikonovým povrchem - pro vnitřní použití s trvalou teplotní odolností do 500 °C nebo s teflonovým povrchem pro venkovní použití a více znečištěné prostory (v potravinářství, průmyslu s únikem olejů) s trvalou teplotní odolností do 310 °C. Tato izolace je omyvatelná a upevňuje se nerezovným vláknem AISI 304 o průměru 0,8 mm.

 

Chcete se dozvědět více?

Přejít na web průmyslových izolací
zaizolovaná KPS pomocí DH BOX
snímatelná tepelná izolace FLEXIZOL v praxi

 

Kalkulačka úspor

VYPOČÍTEJTE SI SAMI!   Vy ještě nemáte zateplený dům? Ale je to opravdu...

spočítat úspory

Semináře a školení

Máme ucelený systém školení a seminářů, které zdarma pořádáme pro odbornou i laickou veřejnost.

více o seminářích

KALKUÁTOR ÚSPOR

Spočítejte si, kolik ušetříte s použitím našich snímatelných tepelných izolací.

Číst více