Chcete také poradit? Domluvte si schůzku

SYSTHERM Control Individual Indoor Climate

Inteligentní komplexní systém SYSTHERM CIIC je určený pro revitalizované objekty s vyšším pobytem osob, jako jsou školská zařízení a kanceláře a nové objekty.

 

Garantuje kvalitu vzduchu vnitřního prostředí dle hygienických norem.

Podmínkou pro zajištění hygienických norem kvality vzduchu je splnění požadované výměny vzduchu (větrání). Toto je nutné především u revitalizovaných objektů, kde byly vyměněny výplně otvorů (okna, dveře). Tato nová technologie výplní otvorů nezajišťuje dostatečné přirozené větrání infiltrací, a proto je nutná instalace nuceného větrání. Pro dosažení projektových energetických úspor je nezbytné použití rekuperačních vzduchotechnických jednotek, které zajistí požadovanou výměnu vzduchu ve vnitřním prostředí, a to s účinností cca 90%. Současně je však nutné zajistit zbývající tepelnou ztrátu, která je zajištěna otopnou plochou ústředního vytápění. Pro zajištění ekonomického provozu je navržen inteligentrní komplexní systém SYSTHERM CIIC, který monitoruje přítomnost osob v prostoru, automaticky reguluje větrání, sleduje koncentraci CO2, vlhkost vzduchu a teplotu prostoru.

 

Proč je nutné větrat

Čerstvý venkovní vzduch má koncentraci CO2 400 - 500 ppm tj. 0,04 - 0,045%. Vydechovaný vzduch obsahuje přibližně 4% CO2. Člověk tedy potřebuje 15 - 20 m3 čerstvého vzduchu každou hodinu. Pobytem osob v uzavřené nevětrané místnoti dochází k postupnému zvyšování podílu CO2 a dalších škodlivin.

 

Hlavní výhody

  • SYSTHERM dodává ucelený systém včetně přehledného řídicího prostředí - vyvážená volba všech prvků pro zajištění optimálního vnitřního klima.
  • Rychlá instalace bez větších stavebních zásahů - možno zvolit bezdrátové provedení.
  • Individuální regulace zajistí čerstvý vzduch právě tam, kde je třeba. Eliminuje se zbytečné větrání prostor, kde to není třeba.
 

Kalkulačka úspor

VYPOČÍTEJTE SI SAMI!   Vy ještě nemáte zateplený dům? Ale je to opravdu...

spočítat úspory

Semináře a školení

Máme ucelený systém školení a seminářů, které zdarma pořádáme pro odbornou i laickou veřejnost.

více o seminářích

KALKUÁTOR ÚSPOR

Spočítejte si, kolik ušetříte s použitím našich snímatelných tepelných izolací.

Číst více